Kam na omšu

Zo života Katolíckej Cirkvi: Kam a kedy na omšu a nové správy zo života katolíkov

12 novembra, 2023 | by kamnaomsu.sk

a black and white photo of people in a church Photo by Richard K on Unsplash

Katolícka Cirkev je jednou z najstarších a najväčších kresťanských cirkví na svete. Jej história siaha až do čias Ježiša Krista a apoštolov. Katolícka Cirkev má veľký vplyv na život mnohých ľudí a jej liturgické obrady a sväté omše sú dôležitou súčasťou života veriacich.

Ak ste katolík a hľadáte informácie o tom, kam a kedy môžete ísť na omšu, môžete sa obrátiť na miestne farnosti alebo biskupstvá. Väčšina farností má pravidelné omše v rôznych časoch a vo viacerých jazykoch. Môžete si vybrať medzi rannými, popoludňajšími a večernými omšami, ako aj medzi omšami v rôznych jazykoch, vrátane slovenčiny.

Okrem pravidelných omší môžete tiež navštíviť rôzne pútnické miesta a baziliky, kde sa konajú špeciálne omše a liturgické obrady. Niektoré z najznámejších pútnických miest na Slovensku sú Svätý Ján Nepomucký v Trnave, Bazilika Nanebovzatia Panny Márie v Levoči a Bazilika svätého Juraja v Spišskej Kapitule.

Ak sa zaujímate o novinky zo života katolíkov a katolíckej Cirkvi, môžete sledovať rôzne katolícke médiá a webové stránky. Tieto zdroje vám poskytnú informácie o nových udalostiach, liturgických sláveniach, dôležitých dokumentoch a iných témach týkajúcich sa katolíckej viery.

Okrem toho, ak máte záujem o náboženskú literatúru a knihy, môžete si ich zakúpiť online. Existuje mnoho internetových kníhkupectiev, ktoré ponúkajú široký výber katolíckej literatúry. Môžete si vybrať medzi biblickými komentármi, duchovnými knihami, svätými písmami a mnohými ďalšími.

Katolícka Cirkev má bohatú históriu a mnoho zaujímavých prvkov, ktoré môžu zaujať každého, nielen veriacich. Ak sa chcete dozvedieť viac o živote katolíkov a katolíckej Cirkvi, neváhajte sa pripojiť k miestnej farnosti a zapojiť sa do jej aktivít. Nájdete tam nielen duchovnú podporu, ale aj komunitu ľudí s rovnakými záujmami a hodnotami.

RELATED POSTS

View all

view all